fbpx
Esileht
10 maagilist fakti filmi “Fantastilised elukad ja kust neid leida” kohta
31/12/2018

10 maagilist fakti filmi “Fantastilised elukad ja kust neid leida” kohta

TV1000 Premiumis esilinastub 1. jaanuaril kell 20 fantaasiaküllane koguperefilm “Fantastilised elukad ja kust neid leida”. Filmi sünnilugu läheb tagasi Harry Potteri aega ja maailma, kus selle pani esialgselt kirja veidrikust Newt Scamander. 2001. aastal avaldas J.K. Rowling teose päriselt, kuid seda Newt Scamanderi nime all.

Raamat andis Harry Potteri fännidele võimaluse lugeda veel rohkem selle imepärase maailma kohta, mida nad juba niigi fännasid.

2016. aastal esilinastus raamatu põhjal ka esimene film, millele sel aastal tuli kinodesse ka järg.

Siin on sulle aga 10 fakti “Fantastilised elukad ja kust neid leida võib” kohta, mida sa võibolla veel ei teadnud.


Maagiline kohver

Newt Scamanderil on maagiline kohver, mis mahutab lõpmatult palju olendeid, sealjuures ka teda ennast. Hermione Grangeril oli Harry Potteri sarjas sarnase loitsuga käekott, kuhu mahtus hunnikute viisi suuri ja vajalikke asju, mida muidu oleks keeruline transportida olnud.


Uus sõna

J.K. Rowling leiutas filmi tarvis uue sõna – choranaptyxic. Tegu on elukaga, kes saab kahaneda ja kasvada vastavalt vaba ruumi olemasolule. Kaugelt idast pärit looma näeme ka ekraanil.


Maagilised õnnetused

Ainus tegelane Harry Potteri sarjas, kes hoolis loomades sama palju kui Scamander, oli Hagrid. Kusjuures mõlemad visati Hogwartsist sarnasel põhjusel välja – müstilise õnnetuse põhjustamise eest, millesse olid segatud maagilised olendid. Samas teame, et Tom Riddle lavastas Hagridi süüdi, kuid Newti väljaviskamine tundus üsna põhjendatud.


Pingelised suhted

Raamatus ja filmis on suhted Ameerika võlurite ja mitte võlurite vahel äärmiselt pingelised. Näitlejanna Samantha Morton mängib filmis maagiavastase grupeeringu liidrit, kelle eesmärgiks on hävitada kõik võlurid ja nõiad Ameerikas.


Loodud nullist

Väga vähe on säilinud tolleaegsest New Yorkist, kus fantastilised elukad ringi tiirutasid. Disaineritel ei jäänud muud üle, kui nad lõid uskumatult detailse koopia 1920ndate New Yorki tänavapildist ja seda kusjuures Inglismaal.

 

Varastas südame
Kõikidest fantastilistest elukatest, mida filmis näha võis, oli Redmayne’le kõige armsamaks raagritsikalaadne putukas. Ta oli vahvalt klammerduv ja igast tema liigutusest kumasid läbi emotsioonid, mistõttu vestluseks polnud sõnu vajagi. Filmi esilinastusel kandis Redmayne fänni poolt meisterdatud prototüüpi ka oma rinnataskus.


Täiuslik valik
Kui filmi jaoks hakati näitlejaid valima, teadis J.K. Rowling täpselt, et Eddie Redmayne on kõige õigem valik Newt Scamanderit kehastama. Ta mitte ainult ei näe välja nagu ta oleks pärit 1926ndast aastast vaid tal olid olemas kõik vajalikud iseloomuomadused ja kiiksud. Temas oldi nii kindel, et Redmayne ei pidanud rolli saamiseks isegi katsetel käima.


Üks viiest

Algselt oli fantastiliste elukate lugu mõeldud triloogiana välja lasta, kuid Warner Brothers kinnitas, et film saab koosnema viiest osast ja J.K. Rowling kirjutab kõigile neile käsikirjad. Teine osa filmist linastus juba selle aasta novembris ja kolmas linastub 2020. Kõikide osade pealkirjad algavad sõnadega “Fantastilised elukad”.


Järgmine peatus: Euroopa

Fantastiliste elukate esimese osa tegevus leiab aset Manhattanil, New Yorkis, kuid teine osa tuleb kodule juba lähemale, Pariisi ja Inglismaale


Võlukepi käsitlemise kursused

Paljud näitlejad pidid enne võtteid käima koolitustel, kuidas võlukepiga õigesti ümber käia, kuidas seda viibutada ja kasutada nagu tõeline võlur.

 

1 / 3

Teade edukalt edastatud

Sinu kiri on edastatud, täname!

Kasutame küpsiseid, et pakkuda Sulle parimat kasutuskogemust. Kui jätkad meie lehekülje kasutamist, nõustud küpsiste kasutamise põhimõtetega. Vaata, kuidas küpsistest loobuda siit.